Cobra Cup 2014

V sobotu 15. března 2014 se olomoučtí Oceloti rozjeli do Prahy na již 11. ročník turnaje Cobra cup Praha, který pořádá SK Cobra Dojang a Český svaz taekwondo WTF. Do bojů celkem vyrazilo šest členů oddílu, kteří se i v konkurenci 300 bojovníků z několika zemí dokázali prosadit.

Největší úspěch se podařil Mirkovi Skácelovi, který startuje v kategorii kadetů A do 45 kg. Los mu přidělil tři boje. V prvním zvítězil 7:4. Druhý boj skončil nerozhodně 8:8, a proto následovalo čtvrté kolo zvané náhlá smrt. Bodoval v něm Mirek a zajistil si tak postup. Ve finále vyřadil soupeře 7:5 a po zásluze si odnesl z tatami zlatou medaili a pohár.

Velmi dobře se vedlo i Matyáši Skácelovi, který startuje v B kategorii žáků. Hned v prvním boji vyřadil soupeře vysokým skóre 15:0. To se opakovalo i ve druhém boji s výsledkem 17:1. Třetí zápas skončil nerozhodně 8:8, následovala náhlá smrt, kde nepadl bod žádný. Rozhodčí bohužel vyhodnotili soupeře jako aktivnějšího a poslali ho do finále. Matyášovo zklamání z jejich rozhodnutí snad zacelila zasloužená bronzová medaile.

O další bronz se postaral kadet Honza Šmelko. Jeho bratr Matěj Šmelko letos poprvé startoval v kategorii žáků, kde jsou již povoleny kopy na hlavu. Matěj se do boje pustil s ohromnou chutí a první zápas vyhrál nekompromisně 8:1. Bohužel zkušenější soupeř ze Slovenska ho nenechal projít druhým bojem (6:9) a tím pádem se nedostal do semifinále.

Nováček týmu Honza Zdražil se postaral o stříbrnou medaili v kategorii juniorů B, když vyřadil bojovníka ze Slovenska 10:7. Do finále mu ale nastoupil o hodně zkušenější soupeř se zeleno modrým páskem. I tak se Honza držel statečně. Po skóre 6:12 si veze domů stříbro. Markovi Vysloužilovi karta nepřála, protože hned do prvního boje dostal pozdějšího vítěze kategorie. Snad si své medailové skóre vylepší v dubnu na turnaji Scorpions cup.

Na turnaj bohužel nedorazil Kuba Hanzel, kterého trápí zdravotní potíže, a také Daniel Dostál. Ten o víkendu odletěl s reprezentací ČR na Taiwan. Zúčastní se zde MSJ a Kvalifikace na JOH. Oběma přejeme hodně štěstí!!!

Výsledky

1. místo
Mirek Skácel
kadet A do 45 kg

2. místo
Jan Zdražil
junior B do 68 kg

3. místo
Matyáš Skácel
Jan Šmelko

žák B do 33 kg
kadet A do 53 kg

RubrikyNezařazené