20th Christmas tournament – Vánoční turnaj Pelhřimov

V sobotu 13. prosince se naši taekwondisté zúčastnili jubilejního 20. ročníku Vánočního turnaje v Pelhřimově. Na poslední akci v letošním roce se sjelo na 400 bojovníků nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Běloruska, Litvy, Rakouska, Slovinska, Polska, Německa, Bulharska, Maďarska, Chorvatska a Česka.

Jako první vstoupil do bojů trenér oddílu Daniel Dostál. Bohužel hned v druhém kole prvního boje měl velmi nepříjemný pád, po kterém přítomní záchranáři raději přivolali rychlou zdr. pomoc. Dan byl převezen sanitkou, v zajištěné poloze, na vyšetření do nemocnice, kde byl následně hospitalizován. Vše naštěstí dopadlo dobře a druhý den byl propuštěn do domácího ošetřování.

Danovi svěřenci se nic méně i po tomto traumatizujícím zážitku snažili. Mirek Skácel vyhrál hned svůj první boj 12:10. Do dalších dvou mu nenastoupili soupeři a Mirek se stal vítězem ve své váhové kategorie. Jeho bratr Matyáš, a ani Honza a Matěj Šmelkovi, neprošli bohužel jen těsně přes první boje. V juniorské kategorii byly sloučeny váhové kategorie, což se negativně podepsalo na boji Honzy Zdražila, který nedokázal projít přes většího a zkušenějšího soupeře. Zato David Mareček si vedl velmi dobře. Hned první boj se odvíjel v rychlém tempu. Skóre se měnilo a nakonec vše rozhodla až náhlá smrt, ve které byl úspěšnější náš taekwondista. Finále bylo rovněž napínavé až do konce. Tentokrát se ale více dařilo soupeři. David si veze stříbrnou medaili. Je nováčkem oddílu, ale je velkým příslibem do budoucna.

Olomoučtí Oceloti mají za sebou velmi úspěšnou sezónu a nezbývá než jim popřát hodně úspěchů i v novém roce.

Výsledky

1. místo
Mirek Skácel
kadet A – 49 kg
2. místo
David Mareček
junior B – 73 kg
3. místo
Jan Zdražil
junior B – 68 kg

RubrikyNezařazené