3rd Korean Ambassador’s Cup and 13th Prague Open

Poslední říjnová sobota patřila již 13. ročníku turnaje v taekwondo WTF Prague Open, který se již po třetí konal pod záštitou korejského velvyslance. Pan velvyslanec pronesl zahajovací řeč a rozdal všem zúčastněným klubům dárky.

Za oddíl Ocelotů startovali čtyři bojovníci. Honza Šmelko nastoupil v nejvyšší váhové kategorii kadetů A +65 kg, tedy bez horního limitu. Jeho soupeř ze Slovinska bohužel předčil očekávání a se svými skoro 90 kilogramy byl nejen těžkým, ale i tvrdým oříškem. Honza utržil hned v prvním kole zranění, ale nedal nic znát, a čelil soupeři statečně až posledního kola. Stříbrná medaile je malou satisfakcí za zlomený palec. Tato nepříjemnost bohužel vyřadila Honzu i z G1 turnaje Crotia Open, kam měl odjíždět začátkem listopadu.

Dalším závodníky byl Miroslav Skácel, kterému do prvního kola los přisoudil bojovníka ze slovenského reprezentačního týmu. I přes velkou snahu se Mirkovi nepodařilo přes tohoto silného soupeře projít a veze si bronzovou medaili. Na třetím místě skončili také Matyáš Skácel a Matěj Šmelko.

V kategorii seniorů startoval trenér oddílu Daniel Dostál, který na turnaj dorazil s reprezentačním týmem rovnou z týdenního soustředění s německým klubem, které se konalo ve Stuttgartu. Únava z tohoto velmi náročného kempu se podepsala na kondici všech zúčastněných reprezentačních bojovníků. Dan nastoupil jako první proti soupeři ze slovenské reprezentace Davidovi Sajkovi a bohužel mu podlehl. Následně David porazil i další dva vyčerpané české bojovníky a veze si z Prahy zlato.

Fotky z akce naleznete ZDE.