4th Korean Ambassador’s Cup a 14th Prague Open

První listopadový víkend vyrazili olomoučtí Oceloti do Prahy na další turnaj zařazený do ligových soutěží. Na turnaj dorazilo na 300 závodníků z několika zemí. Na zahájení turnaje opět přišel korejský velvyslanec, a to i s dárky pro oddíly, což je milým zpříjemněním této akce.

Za Oceloty Olomouc startovali čtyři bojovníci, kterým se podařilo vybojovat tři medaile. Jako první nastoupil na tatami Matěj Šmelko (kadet B do 53 kg). Matěj letos prakticky nepotkal konkurenta. Vítězné tažení, které započal již na začátku roku, pokračovalo i na tomto turnaji, a tak se Matýskovi povedlo nasbírat i poslední potřebné body do ligových soutěží. Své soupeře rozdrtil (9:0), (15:1) a finále (4:0) a převzal si zlatý pohár. Bratr Honza se utkal se zkušenějším soupeřem z oddílu Kangsim Dojang Praha, který měl převahu. Honza bral bronz.

V seniorských kategoriích startovali dva zástupci. Marek Vysloužil (SM A do 68 kg) tentokrát bohužel neprošel přes svého soupeře do bojů o medaile. Trenér oddílu Daniel Dostál (SM A do 74 kg), který se do bojů vrací po skoro roční pauze kvůli zranění z ME, nastoupil do prvního boje proti soupeři z Polska. Po prvních dvou vyrovnaných kolech, ve třetím smetl soupeře na konečných (12:3). Druhý boj ukončil již po dvou kolech rozdílem bodů (14:1). Krásný finálový boj sice prohrál se svým trenérem z reprezentace ČR Viktorem Jankovským, ale z tatami odcházel spokojený. Danovi se začíná vracet forma, což je nejdůležitější.

Na turnaj se přijel až z Mnichova podívat také trenér české reprezentace pan Colby Au. Oceňujeme jeho zájem o tým. Určitě je důležité mít srovnání bojů svých svěřenců na „G“ turnajích a na domácí půdě.

Fotky naleznete ZDE.