Taekwondo sezóna je v plném proudu

Třetí březnový víkend vyslal klub Taekwondo Olomouc své závodníky hájit klubové barvy a reprezentovat ČR hned na dva turnaje.

V Praze se konal již 9. ročník Cobra Cupu, pořádaného tentokrát jen pro závodníky do 14 let.

Nejvíce se dařilo Honzovi Šmelkovi, žák A do 45 kg, který hned v prvním boji s přehledem smetl soupeře 17:3. V druhém boji utrpěl velmi nepříjemné zranění kotníku, i přesto soupeře porazil 5:0, a vyhrál první místo.

Jeho mladší bratr Matěj Šmelko, děti B do 27 kg, se s velkou dravostí probojoval k třetímu místu po výhrách 13:0 a 11:10. Bohužel třetí boj skončil 8:8 a následovala tedy náhlá smrt, která přála soupeři. Svým výkonem ale Matěj opět předvedl svůj přirozený talent a chuť bojovat.

V kategorii kadetů startoval Kuba Hanzel, který vybojoval bronz.

Juniorský reprezentant Daniel Dostál odjel sbírat zkušenosti s reprezentačním týmem ČR na DUTCH Open do Nizozemí. Tento mezinárodní turnaj je jeden z největších A turnajů v Evropě. V prvním boji se utkal s bojovníkem z Andorry. Po skóre 3:3 následovala náhlá smrt, kde se lépe dařilo Danovi, a boj vyhrál.

Bohužel si přivodil zranění, které mu nedovolilo další boj dokončit, a musel vzdát. I tak je vyhraný zápas v tak velké konkurenci zkušených reprezentantů jiných zemí příslibem do budoucna.


Fotky z akce naleznete ZDE

RubrikyNezařazené