Víkend plný taekwonda a nominace Daniela Dostála na MS juniorů 2014 na Taiwanu

Poslední listopadový víkend proběhlo v Pelhřimovské hale velké soustředění pro nominaci do reprezentačního výběru taekwondo WTF pro rok 2014.

Pozvaní sportovci z celé ČR se sjeli již v pátek odpoledne a hned absolvovali dvou a půl hodinový tvrdý trénink pod vedením reprezentačního trenéra Davida Kadlece a trenéra Colbyho Au, který reprezentaci povede v příštím roce. Z oddílu Ocelot byli pozváni dva bojovníci a to Daniel Dostál a Marek Vysloužil.

V sobotu následovaly další dva dvou a půl hodinové tréninky a v neděli poslední tříhodinový. Trenéři prověřovali fyzickou zdatnost, rychlost, vytrvalost, koordinaci, správnost provedení technik a sparingové situace. Tréninky byly velmi náročné a mnozí si sáhli až na dno svých sil. Atmosféra ale byla úžasná a každý si odvezl spoustu nových vědomostí, které zúročí při svých trénincích.

Na závěr trenéři poděkovali sportovcům za kvalitní výkony a vyhlásili čtyři nominované na Mistrovství světa juniorů 2014 konané na Taiwanu. Mezi nominované sportovce patří i Daniel Dostál (1. DAN).

Na sobotu byli pozváni také zástupci kadetských kategorií. Podmínky pro soustředění splnil Honzík Šmelko, Mirďa Skácel a Matyáš Skácel. Kluci absolvovali dva dvouhodinové tréninky pod vedením trenérů Viktora Jankovského a Olgy Kudrnáčové. Důraz byl také kladen na provedení technik, rychlost a sparing. Kladem takto velkých soustředění je i to, že se na tatami potkávají různí bojovníci a tím se lépe získávají zkušenosti.

RubrikyNezařazené