Scorpions cup Olomouc

Poslední dubnový víkend se ve sportovní hale UP v Olomouci konal již XI. ročník turnaje Scorpions cup v taekwondo WTF, na který se sjelo na 250 bojovníků z ČR, Slovenska a Polska.

Sobota 25. dubna byla také dnem výročí nedožitých 60. let zakladatele tohoto turnaje Miroslava Vyhnánka, který se velmi zasloužil o propagaci taekwonda WTF v ČR a na Moravě.

Oddíl Ocelotů vyslal do bojů celkem 6 závodníků, kterým se velmi dařilo, protože vybojovali celkem 3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.

Po tříhodinovém čekání, které zavinila selhávající technika, vstoupil jako první do bojů Kuba Hanzel. Bohužel hned v prvním boji dostal soupeře z vyšší kategorie. Kuba se dvě kola držel statečně, skóre se měnilo někdy v jeho a jindy v soupeřův prospěch. Třetí kolo ale bylo v režii soupeře a Kuba na medailové pozice nedosáhl.

Honzík Šmelko se v prvním boji potkal se svým tradičním soupeřem z Cobry Praha a opět ho s převahou porazil. Zvládnout finálový boj bylo takřka povinností. Po vítězství 14:1 si zaslouženě převzal další zlatou medaili. Matýsek si na své finále musel počkat nejdéle, ale čekání se vyplatilo. Soupeře vyprovodil 14:2 a také je zlatý.

Další zlato pro klub vybojoval Matyáš Skácel. Jeho bratr Miroslav se musel spokojit se stříbrem.

Po dvouleté pauze se na tatami postavil také náš rozhodčí Pavel Nekoksa. Držel se statečně, ale boj skončil 5:8 pro soupeře. Nemilým překvapením bylo, když se Pavel po boji dověděl, že nějakým omylem nebyl v soupeřově vestě celou dobu snímací senzor. Co dodat … Protest jsme nevznesli. Pavel se spokojil se třetím místem.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

Fotky z akce naleznete ZDE