Scorpions cup Olomouc 2013

V sobotu 20. 4. 2013 se v olomoucké UP hale konal již 9. ročník turnaje v taekwondo kyorugi Scorpions cup. Turnaj je zařazen do nejvyšších ligových soutěží v zemi. Sjelo se na něj na 200 závodníků z klubů celé ČR. V cizině bohužel zůstal bez ohlasu, takže dorazil pouze jeden klub ze Slovenska.

Olomouckým taekwondistům se poměrně dařilo. Nejmladší bojovník Matýsek Šmelko, děti B do 30 kg, si přišel pro svou další zlatou medaili a nedal si ji vzít. Bez zaváhání prošel přes tři bojovníky až na stupně vítězů. Podobně si počínal i rok starší Matyáš Skácel, žák B do 33 kg, který také vybojoval tři boje a vyhrál zlato. Ve skupině kadetů A nastoupil jeho bratr Mirek Skácel a Kuba Hanzel. Mirkovi se tolik nedařilo, přesto skončil na třetím místě. Kuba naopak předvedl skvělé výkony a probojoval se až ke zlaté medaili. Na medailové pozice bohužel nedosáhli senior A Pavel Nekoksa, kterému nepřálo štěstí v náhlé smrti, a junior A Daniel Dostál, u jehož zápasu předvedla neprofesionální výkon slečna rozhodčí a Dana poškodila.

Největší smůlu, ale zároveň i strážného anděla u sebe měl Honzík Šmelko, který nemohl do bojů nastoupit, protože těsně před začátkem turnaje přišel vinou rozpustilých dětí k úrazu hlavy. Honzík má naštěstí jen pár stehů. Přejeme brzké uzdravení a vše si jistě vynahradí v červnu na Mistrovství republiky, kde bude obhajovat loňský titul.