1. ročník Bratislava Open 2013

V sobotu 6. dubna 2013 se v Bratislavě konal I. ročník turnaje v taekwondo kyorugi Bratislava open 2013, na který se sjelo více jak 400 závodníků ze 14 zemí Evropy. Olomoucký tým TKD Ocelot vyslal na tuto mezinárodní soutěž pět bojovníků. Na každého z nich čekaly 2 – 4 boje se soupeři, které na republikových turnajích nepotkají. Pro mladé bojovníky je takové získávání zkušeností velmi důležité.

Jako první nastoupil na tatami nejmladší člen týmu Matěj Šmelko. Se soupeřem z Polska si hravě poradil a vyhrál 4:2. V kategorii Pupils B je bohužel ještě zakázán kop na hlavu, který Matýsek bravurně zvládá a těší se, až postoupí do kategorií, kde bude moci tuto techniku využít. Do finálového boje mu nastoupil sportovec z Maďarska, který se ale musel spokojit s druhým místem, protože Matěj si své zlato nenechal vzít a vyhrál 4:3.

V juniorské A kategorii bojoval Daniel Dostál. Ve váhovce do 63 kg se sešlo devět borců z Rakouska, Polska, Ukrajiny a pořádajícího Slovenska. Na Dana vyšly čtyři boje do finále. Do prvního nastoupil proti soupeři z Rakouska. Pohlídal si vedení a boj vyhrál 4:2. V druhém boji se utkal s Polákem, který se dostal do vedení, ale Dan ve třetím kole opakovaně bodoval soupeři na vestu, otočil skóre a vyhrál 6:5. V semifinálovém boji s ne zrovna kvalitním závodníkem z Ukrajiny, který se na něj neustále věšel, vedl, ale pár vteřin před koncem třetího kola soupeři rozhodčí mylně zabodoval kop na hlavu a Dan se musel spokojit s bronzovou medailí. Boj skončil 6:7. Je škoda, že závodníci musí bojovat nejen proti soupeři, ale potýkat se i s nevalnou kvalitou některých rozhodčí.

Nesprávně zabodovaná hlava ukončila postup ze semifinále i dalšímu bojovníkovi týmu TKD Ocelot Pavlovi Nekoksovi. Ten startuje v kategorii seniorů A do 87 kg. Domů si vezl bronz. Bratři Mirek a Matyáš Skácelovi se do semifinále neprobojovali. Mirďa podal pěkný výkon v prvním boji, který vyhrál nad soupeřem 10:4. Ve druhém zápase rozhodčí neustále nesmyslně přerušoval boj, což ovlivnilo jeho průběh. Soupeř zvládl situaci lépe a Mirka vyřadil.

První letošní zahraniční výprava nemocemi oslabeného týmu TKD Ocelot se ale jinak vcelku vydařila. Snad za tři týdny na turnaji v Olomouci nastoupí v plném počtu a hlavně plni sil a vůle zvítězit a připsat si další body do Ligových soutěží.