Cobra Cup Praha 2013

V sobotu 23. března 2013 se olomoucký oddíl Taekwondo Ocelot zúčastnil již 10. ročníku mezinárodního turnaje COBRA CUP v Praze. Turnaj je zařazen do nejvyšších ligových soutěží pořádaných v ČR. Sešlo se na něm na 300 závodníků z 25 klubů jak z České republiky, tak Polska, Slovenska a Litvy.

Olomouckým taekwondistům se dařilo i v takto velké konkurenci závodníků a dovezli čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile.

Jeden z nejlepších výkonů podal benjamínek klubu Matýsek Šmelko, který svého soupeře v semifinále s přehledem smetl 9:1. Finálový boj byl velice vyrovnaný, ale štěstěna stála na straně soupeře a ten o jediný bod vyhrál zlato. Honzík Šmelko předvedl také velice solidní výkon a od posledního loňského turnaje se velmi zlepšil. Vyhrál s přehledem 6:4. Finále bohužel neklaplo dle jeho představ, ale stříbrná medaile a body do ligy jsou doma.

Další dva bratři v klubu Matyáš a Mirek Skácelovi si odvezli také dvě medaile. Matyáš skončil na 2. místě. Mirek předvedl velmi vyrovnaný boj, který rozhodla až náhlá smrt v jeho prospěch. Semifinále mu ale po zranění z předešlého boje nevyšlo a skončil bronzový.

Kuba Hanzel se snažil ze všech sil projít přes o hlavu většího soupeře, ale zkušenější soupeř se nedal. Bronzová medaile pro začátek sezóny je ale pěkným začátkem a motivací zabrat ještě více na trénincích.

Nejstarším bojovníkem byl Daniel Dostál, který je zároveň trenérem oddílu. V semifinále se prosadil proti vyššímu soupeři a vyhrál 4:3. Finálový boj se soupeřem z Cobry Dojang byl velice vyrovnaný. Nesprávně uznaný kop na hlavu dostal ale protivníka do vedení, které se Danovi nepodařilo zvrátit, a bral stříbro. Nezbývá než klukům popřát další úspěšné boje a hodně úsilí a vytrvalosti v trénincích, aby se jim sezóna vydařila.

2. místo
Daniel Dostál
Jan Šmelko
Matyáš Skácel
Matěj Šmelko
junior A – 63 kg
kadet A – 49 kg
žák B – 33 kg
děti B – 30 kg
3. místo
Jakub Hanzel
Miroslav Skácel
kadet A – 57 kg
kadet A – 41 kg

RubrikyNezařazené