CEFTA a Sokol Cup Hradec Králové 2014

V sobotu 4. října ožila sportovní hala Třebeš v Hradci Králové taekwondem. Konal se tu již 14. ročník turnaje Sokol cup pro menší děti a zároveň turnaj olympijských nadějí CEFTA pro kadety a juniory. Do haly se sjelo na 300 závodníků z tuzemska, ale i ciziny.

Oddíl Ocelotů zastupovalo celkem osm bojovníků. Jako první na tatami nastoupil proti soupeři z Polska Mirek Skácel – kadet A do 49 kg. Boj byl velice vyrovnaný. V poslední vteřině při skóre 10:10 Mirka znevýhodnil rozhodčí, který ho napomenul za opuštění tatami, i když byl úmyslně vystrčen soupeřem. Boj tedy skončil 10:11 pro soupeře.

Kategorii kadetů zastupoval také Honza Šmelko, který si se soupeřem hravě poradil a boj ukončil již v druhém kole 12:0. Ve finále se potkal s bojovníkem z Polska, který byl aktivnější a po skóre 2:12 si Honza veze stříbro.

Podobně se dařilo i Matýskovi Šmelkovi – žák B do 40 kg. V prvním boji se Matěj dral o své body s o hlavu větším soupeřem a jeho úsilí bylo korunováno výhrou 6:5. Finále bohužel bylo v režii zkušenějšího soupeře (1:9), ale to nevadí. Matýsek dostal krásný pohár za druhé místo a má nového kamaráda.

Matyáše Skácela (žák A do 36 kg) čekal boj s obávaným soupeřem z Českých Budějovic. I přes velkou snahu se Matynovi nepodařilo soupeře udolat a po skóre 5:7 si domů veze pohár za druhé místo.

V kategorii juniorů měli Oceloti dva zástupce v A skupině a dva zástupce v B skupině. Jako první nastoupil do bojů Daniel Dostál, junior A do 68 kg, kterému los přidělil soupeře z vyšší váhové kategorie. Ke slučování váhových kategorií dochází v případě, že je v některé málo bojovníků. I přes tuto nevýhodu se Danovi podařilo zvítězit 20:11. V semifinálovém boji bohužel rozhodčí na začátku neprovedli zkoušku vest. Boj skončil 5:10 pro soupeře. Po té nám bylo potvrzeno, že vesta soupeře celou dobu nešla a Dan tedy nemohl bodovat. Byl mu počítán pouze jeden kop na hlavu a soupeřovo napomínání. I to se tu stává.

Jakub Hanzel startoval také v A skupině. Los mu přidělil soupeře z pražského oddílu, se kterým se utkal již na mistrovství republiky. Ani tentokrát se Kubovi nepodařilo přes soupeře projít a navíc se zranil na ruce. Ke třetímu místu tak dostal i sádru na tři týdny.

Dalším juniorským zástupcem oddílu byl Jan Zdražil, který se utkal se zahraničním soupeřem. Dvě kola si Honza držel vedení, ale třetí kolo bylo již v režii soupeře. Do sbírky si Honza přidal stříbro.

Posledním startujícím zástupcem oddílu byl David Mareček, junior B do 73 kg. Je nováčkem oddílu a tento turnaj byla jeho premiéra. Dawe se proti zkušenějšímu soupeři držel statečně a nedal mu svou kůži zadarmo. Po skóre 2:5 si domů veze své první stříbro.

Výsledky

2. místo
Matyáš Skácel
Matěj Šmelko
Jan Šmelko
Jan Zdražil
David Mareček
žák A do 36 kg
žák B do 40 kg
kadet A do 57 kg
junior B do 68 kg
junior B do 73 kg

3. místo
Jakub Hanzel
Daniel Dostál

junior A do 63 kg
junior A do 68 kg

RubrikyNezařazené