2nd Korean Ambassador’s Cup & 12th Prague Open Taekwondo WTF Championships 2014

V sobotu 1.11.2014 se v Praze konal turnaj v taekwondo WTF, kterého se účastnilo na 400 bojovníku z Čech, Slovenska, Maďarska, Beloruska a Moldávie.

Olomoučtí Oceloti vyslali do bojů šest závodníků. První nastoupil na tatami trenér oddílu Daniel Dostál – junior A do 68 kg. Los mu přidělil soupeře z Maďarska. Daniel si držel všechny tři kola bodovou převahu a vyhrál 15:11. V druhém boji porazil nasazeného soupeře z pražského oddílu 10:9. Finálový boj se soupeřem z Běloruska se již tolik nedařilo a Dan skončil po skóre 4:10 stříbrný.

V juniorské B kategorii velmi úspěšně zabojoval Jan Zdražil a David Mareček, který je nováčkem oddílu. Honza krásnou technikou na hlavu otočil skóre na 8:4 a odvezl si za první místo pohár a zlatou medaili. David to měl těžší, čekali ho tři boje. V prvním sice bodově zaostával za soupeřem, ale podařilo se mu dát soupeři KO a boj vyhrát. Ve druhém boji udával tempo a s přehledem vyhrál 8:2. Finále se zkušenějším soupeřem i přes vekou snahu již tolik nevyšlo a David skončil na krásném druhém místě.

Další Oceloti, kteří zasáhli do bojů, byli Mirek a Matyáš Skácelovi. Mirkovi los přidělil dva soupeře ze Slovenska. Prvního s přehledem vyprovodil 12:6. Finále proběhlo v ostrém tempu a Mirek podlehl 5:17. Veze si stříbro za druhé místo. Podobně se dařilo i jeho bratrovi. První boj Matyáš vyhrál nad Moldavcem 13:7, druhý prohrál se Slovákem 4:15 a musel se spokojit s druhým místem. Honza Šmelko startující v kategorii kadetů nestačil na soupeře ze Slovenska, i tak si vybojoval třetí místo.

Všem patří velká gratulace. Finálové boje klukům sice nevyšly tak, jak by si přáli, což jim ale dává motivaci zabrat více na tréninku. Za měsíc je čeká poslední letošní turnaj, kde budou mít ještě možnost nabrat body do Ligových soutěží.

Výsledky

1. místo
Jan Zdražil
junior B – 68 kg
2. místo
Daniel Dostál
David Mareček
Miroslav Skácel
Matyáš Skácel
junior A – 68 kg
junior B – 73 kg
kadet A – 49 kg
žák A – 36 kg
3. místo
Jan Šmelko
kadet A – 57 kg

RubrikyNezařazené