Sokol Cup / CEFTA 2013

Druhou říjnovou sobotu se konal v Hradci Králové turnaj v taekwondo kyorugi Sokol cup 2013 pro malé děti a zároveň i turnaj olympijských nadějí CEFTA 2013 pro kadety a juniory. Účast byla nadmíru dobrá. Celkem se sjelo na 370 závodníků z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa.

Olomoučtí Oceloti vyrazili v počtu pěti bojovníků. V kategorii žáci B do 33 kg startoval Matyáš Skácel, který si svou cestu za zlatem nenechal překazit žádným ze soupeřů. S přehledem vyhrál tři boje – 9:0, 21:1, 7:2 a domů si vezl vysněný zlatý pohár.

Skvěle se dařilo také Markovi Vysloužilovi, který startoval v kategorii A do 45 kg. O hlavu většího soupeře porazil 13:5 a také si připsal zlato.

Svůj první start si vyzkoušel Honza Zdražil, junior B do 63kg. V jeho váhové kategorii bohužel nedorazil soupeř a Honza musel startovat o váhovku výše. Svého těžšího soupeře se nezalekl, a i když prohrál, nedal svou kůži lacino. Odměnou a také motivací do dalších bojů je stříbrná medaile.

Honzíkovi Šmelkovi, který startoval v kategorii kadetů A do 53 kg, se dařilo méně. Svůj boj s polským soupeřem prohrál těsně před koncem třetího kola 0:4.

V nejvíce obsazené kategorii juniorů A do 63 kg startoval Daniel Dostál. První boj vyhrál s jasnou převahou nad svým soupeřem vysokým skóre 13:1. Bohužel v druhém boji mu štěstí nepřálo a inkasoval pár vteřin před koncem třetího kola z techniky na hlavu.

Za tři týdny bude další z podzimních turnaj, a proto intenzita a průběh tréninku bude opět zaměřen na přípravu bojových situací.

Výsledky

1. místo
Matyáš Skácel
Marek Vysloužil
žák B – 33 kg
junior A – 45 kg
2. místo
Jan Zdražil
junior B – 63 kg

RubrikyNezařazené