1. Korean Ambassador’s Cup a 11. ročník Prague Open 2013

V sobotu 2. listopadu 2013 se v pražské hale Slávia konal již 11. ročník turnaje Prague Open, který byl zároveň 1. ročníkem Ambassador’s Cupu. Zúčastnilo se ho více jak 270 závodníků z České republiky, Slovenska, ale také z Moldávie či Litvy.

Olomoucký klub Ocelotů vyslal do bojů osm bojovníků. Účast a hlavně umístění na prvních třech místech byla důležitá zejména pro A kategorii juniorů a seniorů, protože turnaj byl vypsán jako nominační pro výběr do reprezentace ČR pro rok 2014. Měsíční velmi tvrdá příprava, která probíhala pod vedením trenéra Radka Tomšů, se vyplatila. Oceloti si dovezli domů sedm medailí.

Dobrý stupeň umístění byl důležitý zejména pro Daniela Dostála (1. DAN) junior A do 68 kg. V této váhové kategorii startoval letos poprvé. Rozlosování mu určilo tři boje po třech 1,5 min. kolech. S prvním soupeřem si hravě poradil 11:1. Do druhého boje mu nastoupil letošní několikanásobný vítěz této váhové kategorie. Dan se dostal do vedení a to si i podržel. Skóre 6:4 mu zajistilo postup do finále. Bohužel utrpěl zranění a trenér Radek Tomšů po zvážení situace nedoporučil nastoupit do boje s reprezentantem z Litvy. Daniel za pár dní odjíždí na A-ETU turnaj do Chorvatska, tak nemělo cenu dále riskovat. Pro nominaci na soustředění reprezentace druhá příčka stačí.

Své další zlaté tažení předvedl Matyáš Skácel, žák B do 33 kg. První boj vyhrál vysokým rozdílem 19:7 a ve finále mu stačil jediný bod a bral zlato. Mirek Skácel také vyhrál svůj první boj, ale ve druhém mu los přidělil velmi kvalitního soupeře z Moldávie. Mirek se umístil na třetím místě.

Svůj den měl i Honza Šmelko, kadet A do 49 kg. Jeho výhry 3:2 a 14:3 přerušil až litevský soupeř a Honza si veze domů stříbro. Dva vyhrané boje jsou krásným úspěchem. Jeho bráška Matýsek se po dlouhé nemoci také pokusil o umístění v kategorii dětí B. Bohužel tak dlouhá pauza se podepsala na výkonu, ale jak natrénuje, forma se mu jistě brzy vrátí.

Další stříbro vybojoval Marek Vysloužil, junior A do 45 kg a také Jakub Hanzel kadet A do 61 kg, kterým los přidělil velmi zkušené soupeře jezdící na A-ETU turnaje. Kluci se nelekli a bojovali ze všech sil, i když to na vítězství nestačilo. Mají motivaci do dalších tréninků.

Na svůj teprve druhý turnaj přijel i nováček klubu Jan Zdražil junior B do 63 kg. Podal velmi dobrý výkon 7:9 a jen vinou rozhodčích skončil druhý. I kouč protivníka uznal, že Honzovi nezabodovali dva krásné kopy na hlavu, které by mu zajistili otočení výsledku a zlatou medaili. Bohužel i to se stává. Nicméně má Honza další stříbro a zasloužil si i uznání, a to nejen od soupeře.

Velká gratulace všem!

1. místo
Matyáš Skácel
žáci B -33kg

2. místo
Daniel Dostál
Marek Vysloužil
Jakub Hanzel
Jan Šmelko
Jan Zdražil
junior A -68kg
junior A -45kg
kadet A -61kg
kadet A -49kg
junior B -63kg

3. místo
Miroslav Skácel
kadet A -45kg

RubrikyNezařazené