Tři zlata pro Oceloty z Aprílového turnaje v taekwondo WTF

V sobotu 5. dubna 2014 se olomoučtí Oceloti rozjeli hájit barvy klubu na dětský turnaj do Humpolce. Letos poprvé byl tento turnaj zařazen do ligových soutěží, což zajistilo dostatek soupeřů. Turnaj je vypsán pouze do kategorie kadetů. Za Oceloty startovali čtyři bojovníci a dovezli celkem tři zlaté a jednu bronzovou medaili.

Jako první nastoupil na tatami Matýsek Šmelko. Pro něj byl start obzvláště těžký, protože letos postoupil o kategorii výš, kde se již může kopat i na hlavu. Na turnaji se navíc bojovalo na elektronický systém Daedo, což u takto malých dětí není až tak obvyklé a neznají ho. Matěj se držel statečně, ale nedařilo se. Prohrál 0:12. Odvezl si cennou zkušenost a ví, že se na trénincích musí zaměřit na pilování techniky kopu, aby senzory zaznamenávaly jeho údery a také si více krýt hlavu.

Honza Šmelko, kadet A do 57 kg, si naopak poslední tréninky vzal k srdci a naučené techniky na soupeře použil. Bylo z toho vítězství 4:2 a zlatá medaile, která byla zároveň satisfakcí, protože minule právě s tímto závodníkem prohrál.

Dalším bojovníkem byl Matyáš Skácel, který startuje v kategorii žáků. Los mu přidělil dva boje. Matyáš svým soupeřům nedal šanci. V prvním boji pokořil soupeře 13:6 a finále zvládl na 5:0.

Jeho bratr Mirek Skácel zahájil svou zlatou sezonu již před měsícem v Praze. V Humpolci se vypořádal s dvěma bratry z oddílu Hradce Králové a to 9:0 a 7:2 a získal tak zlatou medaili a cenné body do ligy.

Za tři týdny čeká Oceloty další ligový turnaj, který se koná přímo v olomoucké sportovní hale. Tréninková příprava tedy nepolevuje a Oceloti jistě opět budou rovnocennými soupeři.

RubrikyNezařazené