10. ročník Scorpions Cupu v Olomouci

V sobotu 26.4. 2014 se na olomoucké UP hale konal desátý ročník turnaje Scorpions cup, na který dorazilo asi 200 bojovníků z celé republiky. Bohužel ze zahraničí dorazili pouze oddíly ze sousedního Slovenska. Turnaj byl spíše pro menší děti. Senioři se chystali na Mistrovství Evropy, které proběhne první květnový týden v Ázerbájdžánu.

Za Oceloty startovalo sedm závodníků a celkem vybojovali šest medailí.

Matyáš Skácel neměl ve své váhové kategorii přemožitele a po bojích (15:0), (12:0) a (29:16) si zaslouženě odváží zlato. Jeho bratrovi Mirkovi uteklo zlato o jediný bod, kdy se soupeři ve finále podařilo bodovat v náhlé smrti dříve. Mirek ale podal krásný výkon v bojích (19:4), (6:3) a (7:7). Bratrům Šmelkovým se dařilo podobně. Matěj si vybojoval bronz a Honzík zlato. V juniorech startoval Honza Zdražil a Daniel Dostál, kteří vybojovali stříbro, a Kuba Hanzel, který se k medailovým příčkám bohužel neprobojoval.

V květnu absolvují kluci kromě tréninků také víkendové soustředění v Jeseníkách. Celý měsíc bude zaměřen na přípravu pro start na Mistrovství ČR, které proběhne v červnu v Praze a také na Bratislava Open. Tento turnaj byl loni velmi dobře obsazen kluby ze zahraničí, což mu přidává na atraktivitě.

Výsledky

1. místo
Matyáš Skácel
Jan Šmelko
žák B do 33 kg
kadet A do 57 kg
2. místo
Mirek Skácel
Jan Zdražil
Daniel Dostál
kadet A do 47 kg
junior B do 68 kg
junior A do 68 kg
3. místo
Matěj Šmelko
žák B do 36 kg