Vánoční turnaj Pelhřimov

V sobotu 10. 12. 2011 se v Pelhřimově konal již 17. ročník mezinárodního turnaje v taekwondo kyorugi, kterého se zúčastnilo několik desítek klubů z osmi zemí (ČR, Slovenska, Slovinska, Litvy, Rakouska, Německa, Lucemburska a Ruska).

Olomoucký klub vyslal na turnaj osm bojovníků, kteří se i v konkurenci čtyř stovek soupeřů dokázali prosadit. Nejlépe si vedl člen reprezentace Daniel Dostál, kadet A do 61 kg, který opět vybojoval zlato. Letos nebyl ani v jednom z ligových turnajů poražen a stává se ve své kategorii i vítězem Národní taekwondo extraligy mládeže za rok 2011. Obhájil tak svůj titul z roku 2010

Výborná byla juniorka Aneta Nekoksová, která svou soupeřku v semifinále porazila vysokým skóre. Bohužel finálový boj se zkušenější soupeřkou již neudržela a dovezla si domů stříbrnou medaili. Na turnaji byl použit elektronický bodovací systém Daedo, který se u nás představil teprve v letošním roce, ale zahraniční závodníci s ním mají již daleko více zkušeností. To se projevilo i u dalšího reprezentanta ČR Eduarda Zeleného, juniora A do 59 kg, který podlehl pozdějšímu vítězi z Chorvatska a skončil na třetím místě. Do boje šel s velkým nasazením a na rozdíl od jiných soupeřů dokázal Chorvatovi dát i body na vestu.

Stříbro vybojoval Marek Vysloužil, kadet B do 41 kg, který startuje za klub teprve druhým rokem, ale do bojů jde s velkým nasazením.