Berlín Open 2015

V pátek 8. května 2015 vyjel výběr bojovníků z oddílu TKD Ocelot Olomouc na mezinárodní turnaj Berlín Open do Německa. Turnaje se zúčastnilo na tisíc sportovců z 15 zemí. Po pátečním vážení jsme se odebrali na hotel nabrat síly na sobotní boje.

Jako první startoval v kategorii juniorů Mirek Skácel, který bohužel neprošel přes soupeře z Izraele. Soupeř měl výraznou převahu a vyhrál rozdílem bodů. Vstup do juniorských kategorií je pro sportovce náročný, obzvláště na tak dobře obsazeném turnaji.

Kadet Honza Šmelko si svou premiéru na takto velkém turnaji pojistil již v prvním boji. Norského soupeře porazil 5:1 a postoupil tak do semifinále. Tam se Honzík snažil se soupeřem z Německa držet krok, ale ten si šel tvrdě za svým. Honzu porazil 12:6 a vyhrál i finálový boj. Honza si ale veze pohár za třetí místo. Gratulace.

V nejvytíženější seniorské váhové kategorii od letošního roku startuje trenér oddílu Daniel Dostál. V prvním boji mu los přidělil také soupeře z Norska. Dan si s přehledem držel vedení a soupeř se musel po celou dobu snažit dotahovat, což se mu nepodařilo (11:7). Další boj se soupeřem z Německa byl velmi vyrovnaný. Danovi se podařilo dostat do vedení, ale pár sekund před koncem bohužel inkasoval bod na vestu z otočky, který soupeři zajistil otočení skóre (6:8). Bohužel boje byly pouze dvoukolové, tak již nebyla šance na odplatu. Dan se musel spokojit s pátým místem.

Organizace turnaje byla precizní a nedocházelo k žádným prostojům. Dalšího ročníku se budeme snažit zúčastnit v hojnějším počtu.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

Fotky z akce naleznete ZDE