CEFTA – Turnaj olympijských nadějí v taekwondo WTF – Bratislava 2012

V sobotu 23. června 2012 se Český taekwondo reprezentační tým zúčastnil turnaj olympijských nadějí, který se letos konal u našich sousedů na Slovensku v bratislavském Domě sportu. Zabojovat si přijeli kromě slovenských a českých závodníků také bojovníci z Maďarska, Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Chorvatska a Rakouska.

České barvy přijela hájit rozšířená reprezentační výprava poskládaná ze závodníků několika oddílů. Kompletní tým čítal 35 bojovníků a vytvořil tak velmi silnou konkurenci pro ostatní. Výhrou 10 zlatých, 10 stříbrných a 12 bronzových medailí si Češi zajistili, že domů putovala také trofej za týmové prvenství. Kvalitní vystoupení našich sportovců byla potvrzena i při vyhlášení nejlepších bojovníků jednotlivých kategorií.

Olomoucký kraj zastupoval juniorský reprezentant Daniel Dostál, který svou zlatou medailí přispěl k úspěchu celého českého týmu. Dan se po zranění, které v zimě utržil na turnaji Dutch Open v Nizozemí, kde musel odstoupit a spokojit se s 9. místem, dostává opět do formy. Po bronzové medaili z Mistrovství republiky si do sbírky přidal již 19. zlatý kov. Prázdninová příprava s reprezentací ČR dává příslib k podání dobrých výkonů pro druhou polovinu sezony.