Czech Open Praha 2013

V sobotu 15. června se olomoučtí taekwondisté rozjeli do Prahy na Otevřené mistrovství republiky CZECH OPEN 2013. Turnaje se zúčastnilo více jak dvě stovky závodníků nejen z Čech, ale i Slovenska, Polska, Ukrajiny a Maďarska.

Boje zahájili nejmladší bojovníci. Kategorii dětí zastupoval devítiletý Matýsek Šmelko, který má letos velmi úspěšnou sezónu. Své soupeře drtil od prvních vteřin. První boj vyhrál 12:5. Ve druhém za stavu 16:1 své zlaté umístění potvrdil a domů si vezl vysněný pohár a titul Mistra republiky. Méně se dařilo jeho bratrovi Honzovi, který přijel obhajovat titul. Bohužel hned v prvním boji narazil na soupeře z Maďarska, který se stal později vítězem celé kategorie. I tak ale Honza neodjížděl s prázdnou, protože součástí turnaje bylo i vyhlášení výsledků Národní taekwondo ligy za rok 2012. Honza se umístil na prvním místě v kategorii žáků. Pohár převzal od prezidenta Ing. Bohuslava Hybranta.

Bratrům Mirkovi a Matyáši Skácelovým se dařilo trošku méně. Matyáše vyřadil zkušenější soupeř v prvním boji. Mirek vyhrál první boj vysokým skóre 18:8 a dostal se do semifinále. Zde již se tolik nedařilo, ale bronzová medaile je jeho dalším cenným kovem.

Za to Marek Vysloužil startující v juniorské kategorii byl úspěšný. Boj s technicky vyspělejším soupeřem vyhrál a svou sbírku rozšířil o zlato a titul Mistra republiky.

Posledním členem výpravy startujícím až pozdě odpoledne byl Daniel Dostál. Los mu hned do prvního boje poslal reprezentanta z Maďarska. Dan se sice dostal do vedení, ale po kopu na hlavu a otočení skóre, již situaci nezvrátil. To bylo zklamání, protože se již několik let po sobě vždy umisťoval na medailových pozicích. Nicméně bojovník z Maďarska své kvality potvrdil vyřazením i dalších soupeřů a získáním medaile.

Velká gratulace za úspěšnou sezónu patří všem členům klubu. Po měsíční prázdninové relaxaci se kluci sejdou v srpnu na velkém soustředění taekwondistů z celé ČR v Rapotíně, kde začnou s přípravou na další turnaje.