Oceloti získali na MČR pro Olomoucký kraj dva tituly v taekwondu WTF

V sobotu 21. 6. 2014 se v pražské sportovní hale konalo otevřené MČR v taekwondu WTF. CZECH OPEN je pro české taekwondo tradičně vrcholem sezóny. Turnaje se zúčastnilo na 300 bojovníků nejen od nás, ale i ze Slovenska, Polska, Maďarska a Anglie. Turnaj je omezen technickým stupněm a je bez rozdílu kategorií, což znemožňuje start začátečníkům a zvedá úroveň bojů.

Taekwondo Ocelot Olomouc vyslalo na tuto událost pět bojovníků, kteří podali skvělé výkony. Tvrdá příprava pod vedením Radka Tomšů a Daniela Dostála se vyplatila.

Jako první do bojů zasáhl Matyáš Skácel, kterého čekaly tři boje. První boj ukončil TKO, druhým prošel s výsledkem 14:3, finále si pohlídal a po skóre 4:1 si zaslouženě převzal titul Mistra ČR. Podobně se dařilo i jeho bratrovi Mirkovi. Hned první zápas proti soupeři z Polska ukončil KO. V semifinále měl absolutní převahu a boj ukončil již v druhém kole vítězstvím 20:2. Finále bylo velmi napínavé. Mirek po celou dobu bodově zaostával. Jeho soupeřem byl velmi zkušený bojovník, který má za sebou i řadu startů v zahraničí. V průběhu třetího kola se Mirkovi podařilo krásnou technikou na hlavu skóre otočit a své vedení si udržet. Po vítězství 9:6 si domů vezl zlatou medaili a titul Mistra ČR.

Dalšími bratry v oddílu jsou Honza a Matěj Šmelkovi. Honza nastoupil do bojů ve velkém stylu. Prvního soupeře vyprovodil již po dvou kolech 22:0. Semifinálový boj byl také v jeho režii a končil 14:0. Finálový boj s bojovníkem z pořádajícího oddílu byl velmi vyrovnaný. Honza vedl, ale ke konci se soupeři podařilo otočit výsledek o jeden bod a Honza se musel spokojit s druhým místem. Benjamínek klubu Matěj Šmelko zvládl svůj první boj skvěle 4:1, ve druhém boji bohužel na zkušenějšího soupeře nestačil. Probojoval se ale na třetí místo a svou sbírku medailí rozšířil o bronz.

V juniorské kategorii startoval za Oceloty pouze Jakub Hanzel. Svůj první boj vyhrával, ale štěstěna mu nebyla nakloněna. Těsně před koncem třetího kola došlo ke kolapsu bodovacího systému a odmazání bodů. Soupeři se nakonec podařilo zvítězit a Kuba zůstal těsně pod medailovými pozicemi. Ostatní junioři, Marek Vysloužil a Daniel Dostál, nemohli do bojů zasáhnout ze zdravotních důvodů. Daniel je členem reprezentace ČR a letošním účastníkem MSJ na Taiwanu a také Kvalifikace na JOH 2014. Účastní se převážně prestižních zahraničních turnajů a z posledního si bohužel dovezl zranění, které mu tak znemožnilo start na MČR.

Velké poděkování patří Olomouckému kraji, který je sponzorem oddílu TKD OCELOT. Olomoučtí taekwondisté tak mohli důstojně reprezentovat kraj v Praze na MČR a dovést domů dva tituly.

Výsledky

1. místo
Miroslav Skácel
Matyáš Skácel
kadet A do 45 kg
žák A do 33 kg

2. místo
Jan Šmelko
kadet A do 57 kg

3. místo
Matěj Šmelko
žák A do 36 kg

Fotky

Všechny fotky

RubrikyNezařazené