Smuteční Prague Open 2011

V sobotu 22. října 2011 se v Praze konal již 9. ročník PRAGUE OPEN. Mezinárodního turnaje se zúčastnilo více než 300 závodníků z různých zemí (Polsko, Slovensko, Moldávie, Litva).

I přes smutnou událost, kterou byl nečekaný a náhlý odchod předsedy klubu SK Taekwondo Scorpions Miroslava Vyhnánka, se olomoučtí taekwondisté rozhodli zúčastnit se. Do svých výkonů dali to nejlepší, co se kdy naučili, aby tak zúročili jeho dlouholetou práci. A nakonec na jeho počest vybojovali 4 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile.

V kategorii nejmenších, trpaslíci B do 27 kg, vybojoval stříbrnou medaili Matěj Šmelko, který dva své soupeře porazil bez větších potíží 6:1 a 12:4. V boji o zlato rozhodovali až rozhodčí, a bohužel, jako lepšího vyhodnotili jeho soupeře.

Kadety zastupoval Daniel Dostál kadet A do 61 kg, člen reprezentace ČR, který oba soupeře z Polska vyprovodil vysokým skóre 24:10 a 15:1 a vybojoval zlato. V kategorii kadetů B do 37 kg bojoval Marek Vysloužil, také soupeři nedal nic zadarmo a bral zlato.

Velmi úspěšné byly juniorky Aneta Nekoksová a Kateřina Šubová. Ta svou soupeřku krásnou technikou na hlavu vyřadila hned v prvním kole. Obě si dovezly zlaté medaile. V kategorii juniorů A do 59 kg vybojoval stříbro Eduard Zelený.

Také v kategorii seniorů měli olomoučtí své zástupce. Ani ti se neztratili. Pavel Nekoksa v nerovném boji s Jakubem Šťasným, který je členem reprezentačního týmu ČR, nakonec podlehl a skončil na krásném druhém místě. Bronz vybojoval Duc Nguyen Anh.

RubrikyNezařazené