Sparingové soustředění reprezentace ČR s AZS Poznaň Polsko v Hradci Králové

O víkendu 23. – 24. 2. 2013 se v Hradci Králové sešel širší výběr české reprezentace s týmem AZS Poznaň z Polska na sparingovém soustředění. Naši juniorští a seniorští reprezentanti dorazili do Hradce již pátek a absolvovali jeden večerní trénink, aby ze sebe vykopali únavu z cesty a stres ze školy.

Tréninky probíhaly pod vedením hlavního trenéra reprezentace ČR Davida Kadlece a trenéra Karla Noska. Byly zaměřeny na sparingové situace a samotné sparingy. K dispozici byly dva Daedo systémy a každý měl možnost si na tento systém zabojovat. Bylo velkou poctou, že k nám dorazil tak úspěšný tým jako AZS Poznaň. Reprezentace si mohla zatrénovat např. s Bartoszem Koleckim (3. místo na ME 2012 Manchester) nebo s Karolem Robakem (3. místo z MSJ 2012 Sharm El – Sheik) a dalšími. Tři tříhodinové tréninky byly pro všechny hodně náročné, ale nově nabyté zkušenosti jsou k nezaplacení.

Soustředění tedy splnilo svůj úkol. Každý absolvoval mnoho sparingů a zatrénoval si s mnoha soupeři s odlišnými styly boje. Za klub Taekwondo Ocelot Olomouc se soustředění zúčastnil Daniel Dostál. Nově získané vědomosti tak může předávat členům oddílu.