Vánoční turnaj v taekwondo WTF

Již 19. ročník Vánočního turnaje v bojovém umění taekwondo WTF – kyorugi se konal 14. prosince 2013 v Pelhřimovské sportovní hale. Účast byla velkolepá. Sjelo se skoro pět stovek bojovníků z několika zemí Evropy. Kromě místních nemohli chybět ani závodníci ze Slovenska, Polska, Běloruska, Ukrajiny, Ruska, Rakouska, ale i Turecka. I přes velký počet závodníků a bojů, byla organizace turnaje výborná a proběhla v příjemné atmosféře.

Olomoucký oddíl Ocelotů vyslal do bojů nemocemi oslabený team pěti bojovníků. Mladším se moc nedařilo. Matyáš i Mirek Skácelovi neprošli přes první boje. Jan Šmelko si bohužel už v druhém kole prvního boje podvrknul kotník a musel být odvezen k ošetření.

Čest olomouckého oddílu zachraňovali junioři, kteří vyhráli váhovou kategorii do 68 kg a to v A i B skupině. Nejdříve do bojů nastoupil Daniel Dostál v kategorii A. V prvním boji se utkal se závodníkem z Běloruského Leon teamu. Dan hned v prvním kole nastavil vysoké tempo a během pár desítek vteřin vedl 8:0. Soupeř měl co dělat, aby dotahoval.

Zápas byl plný adrenalinu, protože bodů přibývalo. Konečné skóre 17:16 pro Dana. Ve druhém boji se utkal se soupeřem z Turecka. Ten předtím vyřadil bojovníka z oddílu Taejang Teplice. Dan soupeři nedal šanci a vyhrál rozdílem bodů vysoko 17:3. Ve finále se potkal s dalším bojovníkem z Běloruska, kterému se podařilo v předešlých bojích vyřadit dva Čechy.

Dan mu jeho vítězné tažení překazil a porazil ho 8:6. Veze si z Vánočního turnaje zasloužené zlato a medaile tedy zůstane v Čechách. Daniel potvrdil své vzrůstající kvality. Nyní ho čeká tvrdá příprava na MS juniorů, které se koná příští rok v březnu na Taiwanu.

V B kategorii startoval teprve na svém třetím turnaji Jan Zdražil. V prvním boji se utkal se soupeřem z Polska a vyhrál 6:4. Ve druhém boji mu los přidělil bojovníka z pořádajícího klubu SK TKD Lacek. Boj byl velice vyrovnaný, ale nakonec Honza vyhrál 2:1 a veze si domů své první zlato.